تبلیغات
اهل بیت(ع) از خود دفاع می کند - انه لقرآن كریم. فى كتاب مكنون. لا یمسه الا المطهرون

انه لقرآن كریم. فى كتاب مكنون. لا یمسه الا المطهرون

پنجشنبه 29 بهمن 1388  07:33 ق.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم

این روزها سخنرانی های خطیب ارجمند آقای سید حسن احمدی را میدیدم.

ایشان در خصوص اهل بیت و صلاحیت ائمه معصومین برای جانشینی رسول الله با استناد به آیات قرآن صحبتهایی داشتند که بسیار قوی جذاب و محکم بودند.

من جمله این مسائل اشاره به عبارت معروف که از عمر صد پدر ح رامزاده صادر میشود در وقت شهادت حضرت رسول خدا(ص) که میگوید:" درد بر او مستولی شده هذیان میگوید و {حسبنا کتاب الله} "

با یک ارتباط ساده بین آیات کلام الله جواب دندان شکنی به این شبهه دادند که با اندکی تغیرات در ادامه مطلب میتوانید بخوانید.

حقیر را نیز از دعای خیرتان محروم نکنید.

این روزها سخنرانی های خطیب ارجمند آقای سید حسن احمدی را میدیدم.

ایشان در خصوص اهل بیت و صلاحیت ائمه معصومین برای جانشینی رسول الله با استناد به آیات قرآن صحبتهایی داشتند که بسیار قوی جذاب و محکم بودند.

من جمله این مسائل اشاره به عبارت معروف که از عمر صد پدر حرامزاده صادر میشود در وقت شهادت حضرت رسول خدا(ص) که میگوید:" درد بر او مستولی شده هذیان میگوید و {حسبنا کتاب الله} "

نخست نگاهی داشته باشیم به سوره مبارکه واقعه آیات ۷۷ تا ۷۹

إِنَّهُ لَقُرْآنٌ كَرِیمٌ «77» فِی كِتَابٍ مَّكْنُونٍ «78» لَّا یَمَسُّهُ إِلَّا الْمُطَهَّرُونَ «79»

كه یقیناً این قرآن ، قرآنى است ارجمند و باارزش ; « 77» [ كه ] در كتابى مصون از هر گونه تحریف و دگرگونى [ به نام لوح محفوظ جاى دارد . ] « 78» جز پاك شدگان [ از هر نوع آلودگى ] به [ حقایق و اسرار و لطایف ] آن دسترسى ندارند . « 79»

این ایه همان آیه ای است که اکثر مجتهدین از آن استنباط کردند که برای لمس آیات قرآن بایستی حتماْ وضو داشته باشیم و ...

لکن اگر اندکی بیشتر و عمیق تر دقت کنیم در آن صورت متوجه خواهیم شد که که همان "کتاب الله" که به نظر منافقین برایشان به تنهایی کفایت میکند اشاره دارد به اینکه قرآن اسراری دارد که به جز مطهرین کسی نمیتواند به آن دست یابد.

و در جایی دیگر نیز مطهرین را معرفی میکند:

در سوره احزاب آیه ۳۳ میفرماید:

إِنَّمَا یُرِیدُ اللَّهُ لِیُذْهِبَ عَنكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَیْتِ وَیُطَهِّرَكُمْ تَطْهِیرًا «33»

جز این نیست كه همواره خدا می  خواهد هرگونه پلیدى را از شما اهل بیت [ كه به روایت شیعه و سنى محمّد ، على ، فاطمه ، حسن و حسین علیهم السلام اند ] برطرف نماید ، و شما را چنان كه شایسته است [ از همه گناهان و معاصى ] پاك و پاكیزه گرداند . « 33»

بدون شک این اهل بیت رسول خدا که به خواست خدا تطهیر شده اند همان مطهرونند

و همینها هستند که صلاحیت فهم قرآن و اجرای آن را دارند بدون شک اگر دومی ملعون قلم را از دست رسول خدا نمیگرفت و آن کلمات رکیک را به زبان نمیراند آنوقت وصیت رسول الله بر جانشینی قرار میگرفت که اجرای عدالت و اجرای احکام الهی کند.

والسلام علی من اتبع الهدی


نوشته شده توسط: گدای فاطمه(سلام الله علیها) | آخرین ویرایش:- | نظرات ()