تبلیغات
اهل بیت(ع) از خود دفاع می کند - صحابه در دیدگاه شیعه

صحابه در دیدگاه شیعه

پنجشنبه 5 اسفند 1389  11:00 ق.ظ

 با سلام

همانطور که می دانید اهل سنت تمامی صحابه ی رسول خدا(ص) را عادل می دانند و عملکرد انها را حجتی برای خود قرار می دهند ! حال هر صحابه ای که می خواهد باشد.در واقع از نظر اهل سنت عملکرد صحابی بزرگی مثل سلمان فارسی با عملکرد شخصی مثل معاویه بن ابی سفیان هیچ فرقی ندارد !

حال باید بررسی کرد و دید ایا عملکرد همه ی صحابه رسول خدا (ص) درست است و مورد قبول پیامبر بوده با نه ؟

و یا به عبارت دیگر همه ی صحابه عادل بوده اند یا نه ؟

باید بررسی کرد ایا شان و شخصیت صحابی  مثل سلمان فارسی یا ابوذر غفاری یا عمار یاسر و یا جابربن عبدالله انصاری و ... با صحابی مثل معاویه یا ابوهریره  یا ابوعبیده گورکن و یا عثمان و ...یکی هست یا نه ؟

 

حال نظر مذهب شیعه که یکی از مذاهب فرق اسلامی است و تاریخش بالاخره با صحابه رسول خدا سر و کار داشته چیست؟

 

از نظر شیعه تنها مصاحبت و هم نشینی با رسول خدا (ص) شرافت محسوب نمی شود بلکه صحابه ای مورد احترام و عادل است که نه تنها مصاحبت با رسول الله داشته بلکه خلق و خوی رسول خدا (ص) نیز در او تاثیر گذاشته باشد.

 

این چنین صحابه ای قابل احترام ، بلکه مورد قبول حضرت رسول نیز می باشد !

 

بگذارید مثالی خدمت دوستان عرض کنم:

پدر خانواده را فردی خوب و قابل اطمینان ومتدین در نظر بگیرید. ایا می توان سریع نتیجه گرفت که پسر خانواده که با پدرش سالیان سال همنشینی و مصاحبت داشته نیز مثل پدرش فرد قابل اطمینانی است ؟

 

ویا رئیس اداره ای را در نظر بگیرید که فردی عادل و درستکار است. آیا می توان نتیجه گرفت که تمامی کارمندان و معاونینش که با او همنشینی داشته اند نیز مثل او عادل و درستکارند؟؟؟؟...

 

جواب با خود دوستان بزرگوار...

 

بنابراین  طبق این عقیده شیعه و بررسی تاریخ صدر اسلام و حوادث بعد از فوت حضرت رسول، حساب صحابه ای مثل سلمان فارسی یا ابوذر غفاری یا عمار یاسر و یا جابربن عبدالله انصاری و ...با صحابه ای مثل معاویه یا ابوهریره  یا ابوعبیده گورکن یا عمر و یا عثمان و ...جدا می شود.

 

برای حرف هایم دلایل محکمی از کتب معتبر خود اهل سنت دارم که خدمتتان عرض خواهم کرد !!

در پست بعد مطالبی در مورد ابوهریره و در اثنای ان در مورد معاویه و در پست های بعد مطالبی در مورد خاندان مطرود  بنی امیه قرار خواهم داد البته به حول و مدد خدای متعال...

 

یا حیدر مدد

 

 


نوشته شده توسط: خادم الرضا(ع):سید ذوالفقار | آخرین ویرایش:پنجشنبه 5 اسفند 1389 | نظرات ()